Meny Lukk
Søk Lukk
Søk

Kvalitativ målgruppestudie for Novo Nordisk – en større samtale

Gjennom små samtalegrupper og dybdeintervjuer har vi snakket med 24 menn og kvinner, for å få innsikt i de personlige historiene om hvordan det er å leve med overvekt og fedme.

Overvekt og fedme er noe som berører brorparten av Norges befolkning. Dette sammendraget presenterer viktige utdrag fra rapporten om hvordan deltakerne i undersøkelsen opplever det er å leve med overvekt og fedme. hvor målet har vært å få frem de personlige historiene bak statistikken. 

Mange etterlyser mer forståelse for situasjonen de er i. Det er ikke alltid slik at det er mulig å ta grep om egen helse og overvekt, selv om man får råd om hvordan man skal gå frem, og tilsynelatende riktig verktøy – Ole Guldvog, seniorrådgiver i Kantar.

Last ned sammendrag av funnene her